چگونه نخبه شویم؟

چگونه می توان یک ورزشکار نخبه شد؟

موفقیت در ورزش اتفاقی نیست

توازن سازی واژه ای آشنا در ورزش روز جهان ولی نا آشنا در ایران است. هر روز در تمامی مجلات روزنامه ها، رسانه های تصویری و مجازی صحبت از لزوم بدن سازی و فیتنس به میان می آید. تعداد بی شماری از افراد نیز در این زمینه فعال هستند ولی عملکرد ورزشکاران ایرانی در میادین ورزشی همچنان ضعیف و ناکافی به نظر می رسد. آسیب دیدگی عضلانی، سرعت نامطلوب اجرای فنون، عدم برخورداری از قوای جسمانی کافی در ورزش هایی که قدرت عضلانی نقش مهمی را بازی میکند ، خستگی زودهنگام، عدم اجرای دستورات مربی در بازی واشتباهات فردی نیز از دیگر مشکلات ورزشکاران ایرانی است اما این مشکلات را شما در میان ورزشکاران اروپایی مشاهده نمی کنید و یا میزان بروزآن بسیار کم است. تیمهای اروپایی در برخی از مواقع سه بار در هفته ناچار به برگزاری مسابقه هستند. ولی ورزشکاران آن ها با مشکل خاصی روبرو نمی شوند. ما قصد آن را داریم تا جامعه ورزش ایران را با راهکارهای علمی و عملی رفع این مشکلات آشنا کنیم. در باشگاه آرتا که اولین مرکز تربیت بازیکنان نخبه است یک ورزشکار تحت مراقبت های ویژه زیر قرار می گیرد.

 • بررسی و اصلاح ایستایی و ساختاری بدنی ورزشکاران.
 • اصلاح سیستم پرورش عضلانی بر حسب نوع ورزش.
 • اصلاح متد پرورش عضلات از طریق هماهنگی در سیستمهای استقامتی و قدرتی.
 • اصلاح سیستمهای تنفسی.
 • اصلاح سیستم های تعریق و تبریدی  بدن ورزشکاران.
 • رفع مشکلات کمر و زانو.
 • اصلاح وضعیت دید و بینایی بازیکنان.
 • افزایش عمر مفید ورزشکاران حرفه ای.
 • افزایش سرعت عمل بازیکنان
 • افزایس دقت اجرا
 • افزایش قدرت در تکنیک
 • افزایش توانایی در اجرای دستورات مربیان
 • ایجاد توانایی در عضلات مرتبط با ورزش مد نظر

جلوگیری از بروز صدمات عضلانی و جسمانی (رباط صلیبی، همسترینگ، ای سی ال و دی سی ال )و کاهش طول درمان آن.

برای برخورداری از این خدمات شما ابتدا می باید به عضویت باشگاه ورزشکاران نخبه پذیرفته شوید . برای برخورداری از عضویت این جا را کلیک کنید

در بخش مشاوره ورزشی باشگاه آرتا  افراد مراجعه کننده با توجه به نوع نیاز و درخواست خویش می توانند از خدمات زیر در سه سطح سلامت آماتور و یا حرفه ای از خدمات زیر برخوردار گردند

1-تست پزشکی و تشکیل پرونده مربوطه

2-تست روانشناسی

3-مشاوره روانی

4-مشاوره تغذیه

5-مشاوره بدن سنجی

6-تست بدنی یا آنتروپومتری به منظور تشخیص مشکلات اندامی و مناسب ترین نوع ورزش با توجه به ساختار بدن.

7-استعداد یابی در رشته ورزشی مورد علاقه.

توجه: پس از انجام تست ها و ارائه مشاوره ها اگر مشخص شود که مراجعه کننده نیاز به حضور در دوره های درمان، اصلاح و یا آموزش دارد می تواند با پرداخت هزینه های مربوطه نسبت به دریافت خدمات مورد نیاز اقدام نماید. افرادی که  از این خدمات استفاده می کنند مطمئن خواهند شد که در آینده در صورت ورود به دنیای ورزش در هر سطحی از تفریحی تا حرفه ای با هیچیک از صدمات جسمی و روحی ناشی از انجام فعالیت های ورزشی روبرو نبوده و روند رو به رشد کسب سلامت، حفظ آن و رسیدن یه حداکثر موفقیت در زندگی ورزش حرفه ای کمترین چیزی است که نصیب وی خواهد شد. 

نکات مهم خطاب به ورزشکاران حرفه ای 

ورزشکاران حرفه ای یکی از طبقات اجتماعی هستند که در معرض بیشترین صدمات جسمانی و روحی قرار می گیرند. عملکرد درازمدت و مطلوب فکری ، روحی و بدنی این دسته از افراد تاثیر بسیار زیادی در موفقیت آن ها در زندگی اجتماعیشان دارد. اما متاسفانه در جامعه ورزش کشورمان هیچ توجهی به انجام آزمایشات اولیه و شناخت از توانائیهای افراد به هنگام نمی شود  اما یک ورزشکار حرفه ای با استفاده از خدمات واحد مشاوره باشگاه فرهنگی ورزشی آرتا می تواند حرکات ورزشی را با کمترین میزان صدمات جسمانی به بهترین کیفیت ممکن در حداقل زمان و با صرف کمترین سطح انرژی انجام دهد.